Su, 2021 Apr 11, 4:17 PM
Happy Christmas Guest | RSS

My site

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » cuntHunters » General Discussion » Lietuvoje praūžė tornadas (2013 m. gegužės 23 d.)
Lietuvoje praūžė tornadas
zofiDate: Th, 2013 May 23, 5:15 PM | Message # 1
ஜ ۩Global Admin۩ ஜ
Group: Administrators
Messages: 2973
Status: Offline


Ketvirtadienį per pietus Radviliškio rajone praūžė tornadas.Apie tai DELFI informavusi skaitytoja nurodė,kad akimirką siautusi stichija nunešė dalį lakštų nuo ūkinio pastato stogo, apgadino ir kaimynų namą.


Tornadas, kitaip vadinamas viesulas apie 13 val. siautė Radviliškio rajone esančiame Šniūraičių kaime. „Lauke apsiniaukė, šiek tiek pakilo vėjas ir net nespėjus sureaguoti visur aplinkui pradėjo skraidyti šiferio lakštai. Nunešti keli lakštai nuo ūkinio pastato, kaimynų namo stogas sugadintas daugiau (...). Viskas truko tik akimirką. Kaime gyvenantys žmonės pastebėjo, kaip laukuose sukosi viesulas“, -

Ketvirtadienį per pietus Radviliškio rajone praūžė tornadas. Apie tai DELFI informavusi skaitytoja nurodė, kad akimirką siautusi stichija nunešė dalį lakštų nuo ūkinio pastato stogo, apgadino ir kaimynų namą.

Į portalą kreipėsi ir skaitytoja Loreta, kuriai pavyko iš tolo užfiksuoti tornado „rankovę“, judančią į Tytuvėnų pusę. „Sustojau, nes pamačiau besileidžiančią viesulo „koją“, ji susitraukė ir taip tris kartus – susitraukė, smailėjo ir sunyko greičiau negu išsileido“, - sakė Loreta. Pasak jos, tai truko apie 5 min., tačiau tornado „rankovė“ iki žemės taip ir nenusileido.

Pasak klimatologės Audronės Galvonaitės, tornado baimintis yra ko. „Tai yra griaunamoji jėga, žiūrint kokio stiprumo jis susidaro. Jeigu viesulas yra rimtas, koks yra anksčiau buvęs Šiauliuose ar Širvintose, jis verčia ne tik namus, bet pakelia ir autobusus, traktorius. Tai tikrai didžiulė griaunamoji jėga“, - kalbėjo ji.

A. Galvonaitės teigimu, viesulas paprastai yra lokalus ir eina siauru ruožu. Specialistė patarė netoliese pamačius viesulą esant lauke pulti į duobę, griovį, o jei žmogus yra namuose, stengtis būti namo kampuose, nes jie tvirčiausi. „Jei namie yra vonia ar tualetas su keturiomis sienomis, reiktų slėptis ten“, - sakė A. Galvonaitė.

Pasak klimatologės, viesulas Lietuvoje nėra retas reiškinys. „Kaip ir visi reiškiniai, jis formuojasi, kai susidaro dideli temperatūrų skirtumai, šiuo atveju, turi susitikti dvi skirtingos oro masės – šilta ir šalta“, - teigė ji.

Vis dazniau tornadai siaucia musu LT zemej biggrin 
jagu4rsDate: Th, 2013 May 23, 7:52 PM | Message # 2
ex-cH
Group: Users
Messages: 821
Status: Offline
Tai ce kazkur pas suferi. Kazin ar isgiveno zmogus, ar siuferiu nenuplese.

 
DrZapasDate: Fr, 2013 May 24, 8:46 AM | Message # 3
Senior Legendary Dr.Z
Group: cH Member
Messages: 241
Status: Offline
Va gyvenkit Druskininkuose ir baisiausia kas gali nutikti tai bus, kad nukrisit girtas arba Jusu masina nuplauta apsiks balandis.


 
SufferDate: Fr, 2013 May 24, 9:05 AM | Message # 4
Group: Removed

toli tas buwo nuo mano krasto biggrin wa kur ginkunuose tornadas buwo tai ten gal ir tornadas biggrin ce tai suns papai biggrin
 
Forum » cuntHunters » General Discussion » Lietuvoje praūžė tornadas (2013 m. gegužės 23 d.)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: